2014. március 24., hétfő

Köpölyözés jótékony hatása....

Egy remek cikket találtam a köpölyözés jótékony hatásairól 


Az ember már több ezer év óta köpölyöz. Míg korábban a köpölyözés bevált házi gyógymódnak számított, ez a terápiás módszer az úgynevezett modern orvostudomány fejlődésével egy idő óta szinte feledésbe merült, a mai modern természetgyógyászati kezelési módszerek keretei között azonban valóságos reneszánszát éli.

Köpölyözés technikája

A terápia legfontosabb kelléke a köpölyöző pohár. Ez a gömb alakú edény egy kb 3-6 cm-es átmérőjű kerek nyílással rendelkezik. Ezzel az eszközzel történik a fájdalom kezelése. A terapeuta több, előzőleg felmelegített poharat helyez fel bizonyos testtájakra. A lehűlés során vákuum keletkezik, amely serkenti  vérkeringést, és mobilizálja a gyógyító erőket. A poharak célzott alkalmazása szabályozza a zavart testfunkciókat, és a vákuum elvezeti a kórokozó anyagokat. A helyi keringés fokozása elsősorban feszüléseknél, anyagcserezavaroknál vagy emésztési panaszoknál serkenti a fájdalmas területeken a sejtanyagcserét, és ezzel enyhíti a fájdalmat. A köpölyözés elősegíti a szervezet öngyógyító erőinek aktiválását és a mély ellazulás érzését eredményezi. 

Mítosz vagy terápia:

A köpölyözés nem hókuszpókusz és nem mágia. A kezelés kezdetén a terapeuta tapintással gondosan lokalizálja az izomfeszüléseket, keményedéseket vagy egyéb feltűnő helyeket. A köpölyöző poharakat pedig pontosan ezekre a pontokra helyezi fel. A legtöbb páciens nagyon jótékonynak találja a terápiát, és minden kezelés után a panaszok enyhülését érzi. Eltarthat azért néhány napig, míg a fájdalom végleg eltűnik. Ha ez nem történne meg ajánlatos egy újabb kezelés.
Véraláfutások
A poharak levétele után a bőrön véraláfutások maradnak vissza. Ezek a helyek egy ideig kissé érzékenyek lehetnek, amely teljesen normális. Ha véralvadásgátlót tartalmazó gyógyszert kell szednünk, mondjunk le a köpölyözésről.

Köpölyöző masszázs

A masszázsnál felhelyezett köpölyöző poharakat nagyobb beolajozott testfelületeken, mint például a háton, folyamatosan mozgatják. Ezáltal serkentik a nyirokkeringést, erős masszázshatás jön létre, és végül jóleső ellazulás lép fel. Itt is az a cél, hogy az öngyógyító erők aktiválódjanak. A köpölyöző masszázst elsősorban stressz különböző tüneteinél és alvászavaroknál alkalmazzák. 
Forrás: http://gyogyszernelkul.com/kopolyozes-mitosz-vagy-terapia/

Én még ezt a cikket annyival kiegészíteném, hogy a mi masszázs szalonunkban köpölyöző masszázsra van lehetőség. 
Kifejezetten a méregtelenítő masszázs mellé ajánlom, hiszen a köpölyözés során vákuum hatására a kezelt területen a kapillárisok kitágulnak, ez a friss vér és több oxigén beáramlását teszi lehetővé, ami egyenletesen átjárja a kötőszöveteket. Az elhasznált vért, a nyirok- és anyagcsere végtermékeit a véráramba pumpálja, amelyek a vesék irányába áramlanak. Megtisztítja a szöveteket a salakanyagtól. 

További szép napot kívánok!


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése